يکشنبه ٢٧ اسفند ١٣٩٦ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > کار در مطب 
 
 
دوره کار در مطب دوره آموزشی است که در آن ارزیابی و مدیریت مشکلات شایع بیماران سرپایی ، تحت نظارت و حمایت پزشکان عمومی شاغل در مراکز بهداشتی درمانی بر پایه یک برنامه درسی برای کسب تجربه بالینی در دانشجویان پزشکی انجام می‌گیرد. اجرای این دوره به عنوان بخشی از برنامه اصلاحات در آموزش پزشکی از سال 1390 در مراکز بهداشتی درمانی تحت‌پوشش معاونت بهداشت آغاز شده است.

کارورزان پزشکی این دانشگاه در انتهای دوره اینترن شیپی خود ملزم به گذراندن دوره کار در مطب به عنوان همکار پزشک در مراکز بهداشتی درمانی تحت پوشش این معاونت هستند. این دوره در واقع یک  Simulation(شبیه سازی) از محیط کاری آینده پزشکان می باشد که با هدف ایجاد تبحر و تقویت اعتماد به نفس پزشکان در اجرای کار مستقل بعد از فارغ التحصیلی طراحی و به اجرا درآمده است. از جمله اهداف این دوره توانمندسازی پزشکان در برقراری ارتباط با مراجعین، جلب اعتماد مراجعین، ویزیت بیماران به صورت مستقل و نسخه نویسی مستقل می باشد. مشابه این دوره در کشورهای مترقی دنیا به صورت همکاری پزشکان تازه فارغ التحصیل در مطب های خصوصی و با صرف هزینه شخصی صورت می پذیرد. لذا این دوره نقش مهمی در تربیت پزشکان متعهد، متبحر و کارآمد و تاثیر بسزایی در شکل گیری شخصیت حرفه ای پزشکان جوان دارد.

به منظور ارتقاء کیفی این برنامه  از مهر ماه 93 تصمیم گرفته شد تا با مهندسی مجدد فرآیندها و بازبینی وظایف مراکز بهداشتی درمانی تغییرات عمده ای در مدیریت اجرایی برنامه در مراکز بهداشتی درمانی به عمل آید. بازتاب این تغییرات منجر به رضایت مندی بیشتر  دانشجویان و پزشکان منتور شده است.

 

 

فرم نظر سنجی از دوره کار در مطب

 

 

 

 آدرس مراکز کار در مطب

 

 

مرکز بهداشت شرق

 

 

مرکز بهداشت شمال

 

 

شبکه بهداشت شمیرانات

 

 

 

EVALUATION  FORM

SCORING  INSTRUCTION

 

 
 
 
 

 

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.